UCİM GENEL BAŞKANI | SAADET ÖZKANSaadet Özkan, 15 Haziran 1978'de İzmir'de doğdu. Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği eğitiminin ardından Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve İletişim bölümünden mezun oldu.

Özel bir Akademiden Trainer Advanced Master Plus programı eğitimi alan Saadet Özkan, Kişisel Gelişimci uzmanı Yaşam Koçu, Öğrenci Koçu, Performans Koçluğu, Trainers Training, Kuantum, Gestalt Therapy, Hypnosis Master, NLP alanında çalışıyor.

İzmir Menderes’te 6 öğrenciye cinsel istismarda bulunan okul müdürünün yargılanmasını sağlayarak 82 yıl 6 ay hapis cezası almasını sağlayan Saadet Özkan, verdiği mücadeleyle dünyaya örnek oldu.

Dünyada her sene sadece 12 kadına verilen ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Uluslararası Kadınlar Cesaret Ödülü’nü First Lady Melania Trump’ın elinden aldı.

Başlattığı bu mücadele ile ülkede milyonlarca çocuğa ve aileye umut olan Özkan, 2017 senesinin Temmuz ayında Mersinli iş insanı olan Yücel Ceylan ile birlikte Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği( UCİM)’ni kurdu.

Ülkede 50 bin aşkın gönüllü UCİM üyesi ile birlikte farkındalık eğitimleri veren Özkan, aynı zamanda çocuk istismarı davalarında da aktif olarak gönüllü avukatlar ile mücadele vermeye devam ediyor.

Saadet Özkan’ın aldığı ödüller
Amerika Birleşik Devleti İnternational Women Of Courage Award (Uluslar arası Cesur Kadın ) Ödülü
2019 Elle Dergisi Yılın İlham Veren Kadın Ödülü
Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Hukuk Ödülü
Necip Hablemitoğlu Toplumsal Duyarlılık Ödülü
İz gazete 2016 İz Bırakanlar Ödülü
Mavişehir Rotary Meslek Hizmet Ödülü
Ankara Bahçelievler Rotary Meslek Ödülü
Ege Rotaract Kulübü Onur ve Özveri Ödülü
Amerika Florida Pensacola Fahri Vatandaşlık Ödülü
Amerika Los Angles Eyaleti Eğitimci ve toplumsal cinsiyet Aktivisti Ödülü
AWIU tarafından Çocuk istismarı mağdurlarının yanında olduğu ve uzun süren kalıpları kırdığı için verilen uluslararası onur belgesi Menderes Kaymakamlığı Avrupa Standartlarında Eğitimde Üstün Başarı Belgesi
Çukurova Üniversitesi Cesaret ve Değişim GEKU ailesi plaketi Türk Hukukçu Kadınlar Derneği Güçlü Kadınlar Dünyayı Değiştirir Plaketi