UCİM GENEL BAŞKAN YARDIMCISI | YÜCEL CEYLAN1962 Erzurum Hınıs Doğumlu olan Yücel Ceylan, 1969 yılında ailesinin Mersin’e göçü ile birlikte Mersin’e yerleşmiştir.

12 kardeşten 11.sırada olan Yücel Ceylan, ilk, orta ve lise eğitimini Mersin de almıştır. Çocuk yaşta sokakta su satarak başladığı ticari hayatında büyük başarılara imza atıp çeşitli sektörlerde sahip olduğu firmalar aracılığıyla Mersin’in önde gelen iş insanlarından birisi olan
Ceylan, yoğun geçen ticari hayatının yanında eğitimine de devam etmiştir. Atatürk Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım programı mezunu olan Ceylan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

2014 Senesinde Mersin’de belediye başkanlığı adaylığı sırasında yolu Saadet Özkan ile kesişmiş ve sonrasında Saadet Özkan’ın İzmir Menderes ilçesinde 6 kız çocuğunu istismar eden okul müdürüne karşı vermiş olduğu mücadelede kendisine destek olmuştur. Sonrasında da bu mücadelenin temel taşlarından biri haline gelen Ceylan, 2017 senesinin Temmuz ayında Saadet Özkan ile birlikte merkezi Mersin olan Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği’ni kurmuştur.

Derneğin kurulum aşamasından sonra çeşitli üniversitelerde, barolarda ve çeşitli platformlarda çocuk istismarı ile mücadeledeki sahadan izlenimlerini aktarmak üzere konuşmacı olarak yer almıştır. “Allah her erkeğe anne vicdanı versin.” sözü ile çocuk istismarının bu ülkenin kanayan yarası haline geldiğini her fırsatta vurgulayan Ceylan, halen derneğin genel başkan yardımcısı olarak şehir şehir gezip çocuk istismarı ile mücadele konusunda farkındalık yaratmaya çalışmaktadır.

Yücel Ceylan’ın Saadet Özkan ile birlikte başlattığı iyilik hareketi olan Ucim, tüm Türkiye’de 55 ilde yapılanması ve 50.000’den fazla gönüllü üyesi olan bir sivil toplum kuruluşu haline gelmiştir.